Fotografia sa mi priplietla do cesty ešte v útlom detstve, kedy mi tatino na prechádzkach lesom vysvetľoval spojitosť medzi clonou, časom a citlivosťou. Fotoaparát bol v našej rodinne prítomný vždy a tatino nás aj so sestrou fotil prakticky od narodenia. Ako som rástla a objavovala rôzne iné príležitosti, ako sa kreatívne prejaviť, či už išlo o šitie, maľovanie a výrobu šperkov (túto časť mojej tvorby nájdete na www.mojtalizman.sk), fotka bola stále so mnou.

Aj keď prišli obdobia, kedy som sa od fotenia odmlčala, vždy som si k nemu našla cestu späť. Asi preto, že ten pocit, kedy sa pozerám na svet cez hľadáčik fotoaparátu, jednoducho milujem.

Venujem sa najmä čiernobielej fotografii, ktorá ma očarila svojou jednoduchosťou, ale nebránim sa ani farebným fotografiám. Fotím predovšetkým tehotenské fotenia a portréty.

Rodinné a svadobné fotenie a fotenie detí má však u mňa tiež svoje miesto. Som mamina dvoch malých drobcov, a preto fotiť detičky je pre mňa radosť. Milujem ich prirodzenosť, bezprostrednosť a úprimnosť. Stačí malá chvíľa, aby na prítomnosť fotoaparátu zabudli a nepočujem od nich žiadne „Ako sa mám tváriť“ a pod. 🙂 Aj keď ani to nie je problém a aj pri dospelých je samozrejme tento bod prekonateľný a fotenie si nakoniec užijete. Budem rada, ak ma kontaktujete a dohodnete si termín na rodinné a svadobné fotenie, tehotenské fotenie alebo fotenie portrétov a detí. Fotím najmä v Pezinku a okolí, u mňa v ateliéri alebo vonku, či na inom vybranom mieste. Teším sa na spoluprácu s Vami.

Marcela


Ak Vás zaujala moja tvorba, budem veľmi rada, ak ma kontaktujete.

Marcela Farbulová - portrétna, rodinná a svadobná  fotografka
Marcela Farbulová – portrétna, rodinná a svadobná fotografka